fbpx

Hingamine ja keskendumine

Sügav hingamine: Sügav hingamine on meditatsiooni oluline osa, kuna see aitab teil saavutada põhjaliku lõdvestuse ja sisemise tasakaalu. Alustage oma meditatsiooni sügava sissehingamisega, täites oma kopsud õhuga aeglaselt ja sügavalt. Seejärel hingake aeglaselt ja kontrollitult välja. Korrake seda protsessi mitu korda, keskendudes täielikult oma hingamisele. Sügav hingamine aitab lõdvestada pinges lihaseid, rahustada närvisüsteemi ja valmistada teie meelt ette süvenemiseks meditatsiooniseisundisse.

Keskendumine: Keskendumine on teie tähelepanu suunamine ühele objektile, mõttele või helile. Valige meditatsiooniobjekt, mis teile kõige paremini sobib. See võib olla teie hingamine, mis on üks levinumaid keskendumisobjekte või mõni rahustav objekt, mida saate vaadata. Teine võimalus on keskenduda helile, nagu rahulik muusika või looduse helid.

Kui keskendute oma valitud objektile, lubage oma mõtetel vabalt liikuda, kuid ärge neisse kinni jääge ega laske end nende poolt kõrvale juhtida. Kui märkate, et teie mõtted on rännanud kaugele, pöörake rahulikult oma tähelepanu tagasi oma keskendumisobjektile. See praktika aitab arendada paremat keskendumisvõimet ja süveneda meditatsiooniseisundisse. Sügav hingamine ja keskendumine on olulised ja aitavad teil saavutada meditatsiooni ajal rahu ja tasakaalu ning süvendada oma sisemist kogemust.

Shopping Cart